ВО ЖИВО СЕ СЛЕДИ ВРЕМЕТО: Врнежи и грмежи локално во северните предели – најава за следните часови

Во овие рани вечерни часови локално во северните предели има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локална нестабилност се забележува  и во Скопскиот регион. Во текот на овие вечерни часови услови за нестабилност ќе има и во централните предели од државава како и Долж Повардарието а нестабилноста се движи во правец од северозапад према југоисток.

Доста нестабилно ќе се задржи и во следните денови со почеста појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите има услови да бидат нешто поинтензивни и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со појава на град, засилен ветер  и електрични празнења.

Следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука