ВО ЖИВО: ВИСТИНСКА СНЕЖНА БАЈКА ВЛАДЕЕ НА СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Денес на Скијачките центри Попова Шапка и Маврово владее вистинска снежна бајка и тоа поради влажниот и СТУДЕН бран кој повторно ја зафати нашата држава. Снежната покривка се зголемува, а понатаму ќе има и ПОИНТЕНЗИВНИ снежни врнежи со што се очекува понатамошно зголемување на снежната покривка.

Во продолжение погледнете ја состојбата на Скијачките центри во овој момент и тоа со помош на камерите на Skimacedonia.mk

 

Снег врне и на Копанки, Пелистер

Ова е идеално за лубителите на зимата и на снегот да ги посетат овие прекрасни планински места во Македонија.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!