Во Македонија утринава имаме свежо утро: Погледнете ги измерените минимални температури

објавено на:

04 Апр 2024

од:

сподели:

Утринава времето во Македонија насекаде е ведро и сончево, со појава на мала локална облачност, но сепак е свежо, а понекаде дури и релативно студено. Во продолжение погледнете ги минималните температури измерени денес во Македонија во 8 часот утринава, и тоа на мерните станици на (УХМР)

Наскоро следува наша метео анализа за претстојниот викенд, поради тоа што ќе бидеме под влијание на нов топол бран од Африка.

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.