ТОПОЛ БРАН ОД АФРИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Уште претпладнево многу топло на повеќе места кај нас – Измерени се над 20 степени

објавено на:

30 Мар 2024

од:

сподели:

Уште претпладнево во Македонија е многу топло за овој период од годината, па така веќе во делови од државава се бележат температури дури и од над 20 степени. Во продолжение погледнете ја табелата со температури измерени низ Македонија во 10 часот претпладнево и тоа на мерните станици на (УХМР)

Во продолжение погледнете ја и нашата последна метео анализа за овој викенд 👇

Насловна фото: Patuvanja.mk

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.