СЛЕДУВА СТАБИЛНО И ПРОЛЕТНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА!

Од денес па се до крајот на оваа недела во Македонија следува нов период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачост, истата ќе биде поголема до крајот на денов.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Поради продор на ТОПЛА воздушна маса од југ, температурите ЗНАЧИТЕЛНО ќе се зголемат и во следните денови тие ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 23 степени, што значи дека ќе бидат ПРОЛЕТНИ.

И во Скопје и околината следува период на стабилно, суво и ПРОЛЕТНО време.Температурата ќе се искачува во интервалот помеѓу 17 и 19 степени.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!