НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НИ НОСИ ЦЕЛАТА ОВАА НЕДЕЛА

Во новата седмица која што ни претстои ни следува период на стабилно и суво време, со МНОГУ ПОВЕЌЕ сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Наутро температурите речиси насекаде ќе се спуштаат под нулата, и тоа поради разведрувањето кое се очекува. Минималните температури во следниот период ќе се спуштаат во интервалот од -5 до 1 степен, додека максималните температури исто така ќе бидат ЗНАЧИТЕЛНО ПОНИСКИ за разлика од оние кои ги имавме изминатите денови и ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 11 степени.

ПРВИЧНИ АНАЛИЗИ ЗА ВРЕМЕТО ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Барем одсега гледано, за време на новогодишната ноќ  не очекуваме врнежи од снег, а ќе биде и натпросечно топло. Промени во прогнозата и понатаму очекуваме, но какви промени ќе бидат останува да видиме – Следете!

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!