КРУПЕН ГРАД, ИСКРШЕНИ АВТОМОБИЛИ И МНОГУ ШТЕТИ ВРЗ ЗЕМЈОДЕЛИЕТО – СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ОХРИД, НО И СТРУГА!

Охридско – Струшкиот регион денес беше зафатен од СИЛНО НЕВРЕМЕ, проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни и чести електрични празнења, како и со појава на крупен град.

Интензивните врнежи од град направија многу штети врз земјоделието, а има штети дури и на автомобилите:

Еве со каква големина беше градот во Охридско – Струшкиот регион денес:

Нестабилноста продолжува и понатаму, а СИЛНО НЕВРЕМЕ се очекува и во другите предели од Македонија.

Врнежите создаваат многу проблеми поради нивниот огромен интензитет, а можни се и ПОПЛАВИ понатаму.

 

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!