Изминатата ноќ беше “Тропска” – Погледнете ги измерените температури низ Македонија рано утринава!

објавено на:

21 Авг 2023

од:

сподели:

Денешното утро во Македонија поради влијанието на топлиот воздушен бран од Африка е значително потопло за разлика од изминатите утрини. Времето е стабилно, суво и сончево.

Погледнете ги температурите измерени утринава низ Македонија во 05:30 часот, кога обично е најсвежо:

Да напоменеме дека како што најавивме, особено во централните и во југоисточните предели, како и во Скопската котлина изминатата ноќ беше “Тропска”, односно температурите не се спуштија под 20 степени.

 

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!Занимливости

  • 19 Јул 2024

    Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека има активни 13 пожари, од вкупно 28-те пожари на отворено во последното деноноќие, што се во општините: - Општина Чашка с.Јаболчишта и с.Дреново врв Лисец (високостеблеста вегетација) -Општина Велес кај с. Калањево (нискостеблеста шума) -Општина Росоман кај с.Сирково и с. Подлест (нискостеблеста шума и ниска вегетација) - Општина Студеничани место викано [...]