ГОЛЕМО РАСЧИСТУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ, ДОЖД, СНЕГ И ВЕТЕР ПО БАДНИК И БОЖИЌ! ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НАЈНОВАТА МЕТЕО АНАЛИЗА…

објавено на:

06 Јан 2023

од:

сподели:

Бадник и Божиќ ќе ги поминеме во знакот на стабилно, суво и НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО време, додека постудено и со појава на магла и на ниска облачност и понатаму ќе биде по котлините.

Промена на времето која КОНЕЧНО ќе донесе ветер, расчистување на воздухот, но и врнежи од дожд и снег на планините ќе има во понеделник и во вторник. Особено ветровито ќе биде во вторник кога ќе дува ЗАСИЛЕН ветер од северен и од северозападен правец и истиот ќе услови ГОЛЕМО РАСЧИТУВАЊЕ на воздухот низ котлините во Македонија, вклучувајќи ја и Скопската котлина.

Снежната граница во вторник доцна попладне и навечер понекаде може да се спушти и под 1000 м.н.в, а на планините ќе се формира снежна покривка.

Температурите ПОЗНАЧИТЕЛНО ќе се намалат.

 

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.