(ФОТО) ГОЛЕМА КОЛИЧИНА НА СНЕГ НАВРНА НА ГОРСКИ КОТАР – ХРВАТСКА! ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ИДИЛАТА…

Во текот на вчерашната вечер и ноќ на Горски Котар во Хрватска поради заладувањето имаше ИНТЕНЗИВНИ врнежи од СНЕГ. Токму на ова планинско место е создадена прекрасна снежна бајка.

Погледнете како изгледаа некои делови од Горски Котар во Хрватска денеска

Фото: HR VRIJEME

Инаку во Македонија можни се локални ПОПЛАВУВАЊА поради очекуваните ИНТЕНЗИВНИ врнежи од дожд во следниот период. Снег ќе врне само на највисоките планински места.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!