ДЕТЛИ ЗА ТОА КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ЗА ВРЕМЕ НА НОВОГОДИШНАТА НОЌ!

објавено на:

22 Дек 2022

од:

сподели:

Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени.

Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени.

Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска.

ПРВИЧНИ АНАЛИЗИ ЗА ВРЕМЕТО ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Барем отсега гледано, за време на новогодишната ноќ не очекуваме врнежи од снег, а ќе биде и натпросечно топло. Промени во прогнозата и понатаму очекуваме, но какви промени ќе бидат останува да видиме.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.