Бел Божик ќе имаат Скијачките центри и останатите планини: Ќе има формирање на позначителна снежна покривка (понекаде и над 20 сантиметри!

објавено на:

06 Јан 2024

од:

сподели:

Циклонот со центар над Јадранот полека ја зафаќа нашата територија, па така од следните часови ќе започнат и врнежите.

  • Почитувани мои, со силниот циклон со центар над Јадранот, до понеделник навечер на планините и на повисоките места се очекува формирање на снежна покривка и тоа особено во западните и во северозападните предели. На Скијачките центри се очекува да се формира позначителна снежна покривка (локално и до 20 сантиметри, понекаде и повеќе). Помала снежна покривка ќе се формира и на повисоките населени места, а локално провејување на снег со слаб интензитет во понеделник попладне и во вечерните часови очекуваме и во градовите. “Бел Божик” на планините! Од вторник сув студ!

 

 

 

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!

 

 

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.