ЌЕ НИ СЛЕДИ ВРНЕЖЛИВ ПЕРИОД! ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ НАЈПРВИН ЌЕ ЗАПОЧНАТ ВРНЕЖИТЕ И КОГА ТОЧНО!

објавено на:

14 Ное 2022

од:

сподели:

Стабилното и суво време во нашата држава нема многу долго да се задржи. Веќе утре и во среда во западните предели ќе има услови за повремен локален дожд со слаб интензитет.

Повремени врнежи од дожд на повеќе места ќе има во четврток. Токму од четврток влегуваме во период со МНОГУ ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ. Барем според сегашните анализи ќе бидеме под влијание на серија на влажни воздушни бранови од запад кој повремено ќе условуваат ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од дожд.

Повремено на повисоките планини ќе има и врнежи од СНЕГ, а овие денови ќе дува и слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени, наутро пак истите веќе од среда ќе бидат насекаде над нулата.

Во Скопскиот регион исто така од четврток се очекуваат повремени врнежи од дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 14 и 15 степени.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.