ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЌЕ БИДАТ ВО ПОСТЕПЕНО ОПАЃАЊЕ – МОЖНО Е ЛОКАЛНО ПОПЛАДНЕВНО И ВЕЧЕРНО НЕВРЕМЕ!

објавено на:

08 Авг 2022

од:

сподели:

Во следниот период температурите ќе бележат тенденција на постепено опаѓање. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Во попадневните и во вечерните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на КРАТКОТРАЈНО НЕВРЕМЕ, проследено со интензивен  пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град.

Температурите во следните денови ќе бележат тенденција на постепено опаѓање и од среда па натаму истите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 34 степени.

Ув – индексот ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува коефициент 8.

И во Скоспкиот регион во следниот период ќе има услови за попладневна локална нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.