СЛЕДУВА ПЕРИОД СО ЧЕСТА ПОЈАВА НА ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ – МОЖНО ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ

објавено на:

07 Јун 2021

од:

сподели:

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и заслен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со услови за локална појава на НЕВРЕМЕ. Температурата ќе се искачи до околу 25 степени.

Потоа и во следните денови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.