СЛЕДУВА ПЕРИОД НА СТАБИЛНО И СУВО ВРЕМЕ, БЕЗ НИКАКВИ ВРНЕЖИ – ДЕТАЛИ

Следува период на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност. Ќе биде и претежно тивко па така по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на магла и на ниска облачност, особено во ноќните и во претпладневните часови. Макисмланите дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 14 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, повремено со умерена облачност. Ќе има услови и за појава на магла и на ниска облачност, особено во ноќните и во претпладневните часови. Макисмалната дневна температура во текот на следните неколку денови ќе се искачува до околу 9 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука