Следните денови – ВИСТИНСКО СЕПТЕМВРИСКО ЛЕТО

објавено на:

08 Сеп 2020

од:

сподели:

И во текот на следните денови, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ.

Времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од северен правец.

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 34 степени.

Почитувани граѓани: Уживајте и во следните денови во вистинското септемвриско лето кое не очекува, искористете го истото за плажирање на некои од нашите туристички места.

За нови, детални, по потреба и обновени метео информации следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.