Славчо Поповски препорачува: За да ја избегнете екстремно високата вредност на УВ индексот, прошетка во природа, комплексот Аурора Козјак е одлична можност за тоа.

објавено на:

01 Јул 2022

од:

сподели:

Почитувани наши малку и околу временската состојба околу тоа што не чека од времето понатаму: Во следниот период и понатаму ќе имаме МНОГУ ТОПЛО време и тоа поради влијанието на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса од Африка.
Времето ќе биде сончево со мала локална облачност, но во вечерните часови локално ќе биде нестабилно со можност за пороен дожд, грмежи, засилен ветер, а има услови и за појава на КРАТКОТРАЈНО НЕВРЕМЕ. Што се однесува до температурите, тие ќе се искачуваат во интервалот од 31 до 38 степени, додека во најтоплите предели температурата ќе се искачи и до 40 степени.
Ув – индексот и понатаму ќе има ЕКСТРЕМНО ВИСОКА вредност и ќе изнесува коефициент некаде околу 10.
За да ги избегнете големите горештини од главниот град, ви препорачувам дапојдете на прошетка во природа, како на пример во комплексот АУРОРА КОЗЈАК,каде ќе бидете опкружени со уникатна природа, посвеж воздух, прекрасен амбиент и вкусна храна. Сепак да напоменеме, со оглед на тоа дека ни доаѓа викенд, и покрај локалната и попладневна нестабилност која се очекува сепак не очекува прекрасно време, и тоа е прилика да го посетете овој прекрасен амбиент Аурора Козјак кој изобилува со многу убавини.
Временската анализа ја подготви Славчо Попоски

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.