ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕКРАСНИТЕ СОНЧЕВИ ДЕНОВИ – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЌЕ СЕ ДВИЖАТ ТЕМПЕРАТУРИТЕ

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 18 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 16 степени.

Потоа до самиот крај на оваа недела, под влијание на стабилна и сува воздушна маса времето ќе биде стабилно, сончево и релативно топло преку ден со максимални температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 19 степени. Сепак поради ведрото време, наутро ќе биде студено и минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -3 степени, со што локално ќе има појава и на слаб мраз.

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Одсега па натаму можете да ме следете и на инстаграм @slavchopoposki