Прекрасно, но ЕКСТРЕМНО ТОПЛО време со температури дури и од над 42 степени! Идеално за посета на прекрасниот планински амбиент Аурора Козјак!

Продолжува долгиот период на стабилното и суво време, односно на сончевото и ЕКСТРЕМНО ТОПЛО време со мала локална облачност. Исклучок ќе биде недела попладне кога ќе има услови за ретка појава на краткотрајна нестабилност.
Температурите насекаде ќе надминуваат 35 степени, додека во централните и југоисточните предели истите ќе се искачат и над 40 степени, а локални дури и над 42 степени.
Ваквото прекрасно време овој викенд е идеално за посета на прекрасниот планински коплекс Аурора Козјак, кој изобилува со многу убавина, прекрасна храна и музика од птици и се наоѓа на половина час оддалечен од главниот град на Македонија, Скопје. Појдете и уверете се!
  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki