ПРЕКРАСНИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ – ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

објавено на:

02 Сеп 2020

од:

сподели:

Во текот на следните денови, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на стабилна и сува воздушна маса која ќе условува стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност.

Утре и во петок ќе дува умерен, повремено и тоа особено Долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 31 степен, пораст на истите и тоа под влијание на потопла воздушна маса од југ ќе има во текот на следната недела кога ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 35 степени.

Уживајте во убавите денови кој се пред нас и искористете ги максимално за прошетки, како и за плажирање.

За нови, подетални, и по потреба обновени информации следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

 

 Занимливости

  • 19 Јул 2024

    Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека има активни 13 пожари, од вкупно 28-те пожари на отворено во последното деноноќие, што се во општините: - Општина Чашка с.Јаболчишта и с.Дреново врв Лисец (високостеблеста вегетација) -Општина Велес кај с. Калањево (нискостеблеста шума) -Општина Росоман кај с.Сирково и с. Подлест (нискостеблеста шума и ниска вегетација) - Општина Студеничани место викано [...]