Понатаму се очекува уште поголем пораст на температурите

И во текот на следните денови, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на стабилна и сува воздушна маса која ќе условува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Поради продор на потопла воздушна маса од југ, понатаму во текот на следните денови се очекува пораст на температурите на воздухот. Истите ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 35 степени.

Уживајте во прекрасните денови кој ќе продолжат и понатаму.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука