ОПАСНОСТ ОД НОВО ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ И ПОПЛАВУВАЊА ВО МАКЕДОНИЈА!

објавено на:

31 Авг 2022

од:

сподели:

До петок нашата територија ќе се наоѓа под влијание на ИЗРАЗЕНО ВЛАЖНА И НЕСТАБИЛНА ВОЗДУШНА МАСА. Во претпладневните часови ќе има повеќе сончеви периоди, додека во попладневните на многу места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ, проследено со обилен пороен дожд кој повторно може да услови поплавувања, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град. Токму поради ова на граѓаните им советуваме да бидат КРАЈНО ПРЕТПАЗЛИВИ, а НАДЛЕЖНИТЕ и понатаму да бидат ПОДГОТВЕНИ за евентуална ВРЕМЕНСКА НЕПОГОДА.

Постабилна Атмосфера ќе имаме за време на викендот.

Температурите овие денови ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 33 степени.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.