ОД УТРЕ ПОПЛАДНЕ ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ НА АТМОСФЕРАТА И ОПАСНОСТ ОД ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ – ДЕТАЛИ

објавено на:

08 Јул 2021

од:

сподели:

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 32 до 40 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 37 степени.

Потоа утре како и за време на викендот во попладневните и во вечерните часови ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Температурите ќе се намалат за неколку степени и максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.