НАЈНОВО ПОВРЗАНО ОКОЛУ ЦИКЛОНОТ И СТУДЕНИОТ БРАН ЗА ВИКЕНДОТ: ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СНЕГ ЌЕ ПАДНЕ ВО ВАШЕТО НАСЕЛЕНО МЕСТО

Според најновите анализи со кој ние располагаме, за време на викендот кој доаѓа веќе и да е сигурна наглата и големата промена на времето. Во петок попладне и навечер од запад и северозапад ќе започнат врнежи од дожд кој во сабота во текот на денот ќе се прошират насекаде и ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ.

Во сабота на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег каде ќе се формира нова снежна покривка (на планините со висина од над 20 сантиметри). До крајот на денот во сабота, а особено во вечерните часови и во текот на ноќта кон недела врнежи од снег ќе има и на пониските места а ќе дува и умерен до засилен ветер најпрвин од јужен и од југозападен, а потоа од северен правец.

Во продолжение погледнете колку снег се очекува во вашето населено место до недела наутро:

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука