НАЈНОВИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ: СЛЕДУВА ПОГОЛЕМО ЗАТОПЛУВАЊЕ

објавено на:

26 Мар 2021

од:

сподели:

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Особено на југоистокот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 15 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе се искачи до околу 10 степени.

Потоа во следните денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Поради продор на топла воздушна маса температурите ќе бележат тенденција на значителен пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 20 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.