НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ

Земјотрес со интензитет од 3.4 степени според рихтеровата скала попладнево го погоди Скопје.

Земјотресот се случи во 14 часот и 9 минути и е со епицентар во Скопското епицентрално подрачје.

На следната карта може да погледнете каде точно се наоѓа епицентарот на земјотресот:

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука