НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕТО: ПРЕКРАСНИ ДЕНОВИ ПРЕД НАС

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 19 степени.

Потоа и во следните денови ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево време повремено со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 1 до 10 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука