НАЈНОВА АНАЛИЗА ЗА ВРЕМЕТО ЗА ДЕНЕС И ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Повремено ќе има нешто повеќе облачност, а утре ќе дува умерен, Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 28 степени, додека за време на викендот истите ќе бележат тенденција на пад за неколку степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, повремено со умерена локална облачност. Утре ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука