КРАТКОТРАЈНА НЕСТАБИЛНОСТ ВО ТЕКОТ НА НОЌТА НЕДЕЛА КОН ПОНЕДЕЛНИК – ПРЕТЕЖНО СТАБИЛНА И СУВА НАРЕДНА СЕДМИЦА!

Денес ќе имаме претежно стабилно и суво време, додека доцна попладне и навечер, како и во текот на ноќта кон понеделник ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално и тоа особено во источните и југоисточните предели процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ, проследено со обилен пороен дожд, електрични празнења. силен ветер и услови за појава на град.

Услови за нестабилност и можност за појава на локално невреме ќе има и во Скопската котлина.

Температурите овие денови ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 28 степени, што значи дека летните горештини и официјално завршија кај нас за оваа година.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki