КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДО САМИОТ КРАЈ НА ОВАА НЕДЕЛА?! ДЕТАЛИ

објавено на:

12 Ное 2020

од:

сподели:

Под влијание на претежно стабилна и сува воздушна маса нашата територија ќе се задржи се до крајот на оваа недела. Времето ќе биде претежно стабилно и суво со појава на магла по одделни котлини, особено во ноќните и во претпладневните часови.

Исклулчок ќе биде утрешното попладне кога ќе има услови за сосема слаби локални врнежи од дожд. Овие денови ветерот ќе биде сосема слаб па токму поради ова и понатаму низ котлините воздухот ќе биде доста загаден.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени, во најтоплите предели од државава истите има услови да се искачат до околу 20 степени.

Одсега гледано, позначителна промена на временската состојба кај нас и врнежи, како и голем пад на температурите се очекува во текот на следната недела.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука 

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.