ИСКРШЕНИ ГРАНКИ ОД ДРВЈА ПОРАДИ СИЛНИОТ ВЕТЕР, СИЛЕН ДОЖД, ГРАД И ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА: СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ НЕГОТИНО! (ФОТО)

објавено на:

09 Јун 2022

од:

сподели:

Територијата на Македонија се наоѓа во поле на низок воздушен притисок (циклонска активност од југозапад) и истата условува чести врнежи и грмежи.

Попладнево од југозапад навлезе исклучително влажна и нестабилна воздушна маса, поа така на повеќе места низ Македонија имаше појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите беа застапени во форма на НЕВРЕМЕ.

Најинтензивни Атмосферски процеси имаше во Скопје и Неготино, каде има и паднати дрвја поради силниот ветер.

Во Неготино пак имаше и интензивни врнежи од дожд и град, силен ветер и електрични празнења. Појава на електрични празнења имаше и во Скопскиот регион.

Нестабилното време ќе се задржи и во следните денови, но сепак најмногу врнежи ќе има во текот на утрешниот ден кога повторно е можно локално НЕВРЕМЕ.

Во продолжение погледнете ги неколкуте фотографии од денешното СТРАШНО НЕВРЕМЕ кое го зафати Неготино

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.