ДЕТАЛНА ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: ИДЕАЛНО ВРЕМЕ ЗА ПОСЕТА НА ПРЕКРАСНИОТ ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ “АУРОРА КОЗЈАК”!

објавено на:

29 Јул 2022

од:

сподели:

Продолжуваат пеколните горештини во Македонија, и тоа поради влијанието на ПЕКОЛНИОТ БРАН од Африка. Времето во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Сепак за време на овој викенд во попладневните и во вечерните часови ќе има услови за локална нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на КРАТКОТРАЈНО НЕВРЕМЕ.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. За време на овој викенд во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на нестабилност.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 32 до 39 степени, додека мал пад на истите ќе има во недела, како и во почетокот на следната седмица, но сепак и понатаму ќе биде МНОГУ ТОПЛО.

СОВЕТ: Ваквото релативно сончево и многу топло време, со мали исклучоци можете овој викенд слободно да го искористите за посета на прекрасниот планински амбиент “Аурора Козјак” кој изобилува со прекрасна храна, прекрасна музика и исто така ќе уживате во убавината на природата кој ја има токму овој амбиент кој се наоѓа недалеку од главниот град на Македонија Скопје.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.