ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: Вчера во вечерните часови во Кратово паѓаше град со големина на орев! (ФОТО)

Вчера во вечерните часови Кратово го зафати големо невреме кое беше проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празења и со појава на град.

Градот кој што паѓаше во Кратово во текот на вчерашната вечер беше со големина на орев, а тоа можете да го погледнете и на следната фотографија

Невреме со град вчера вечер го зафати и Кочани.

Нестабилно и со појава на локално НЕВРЕМЕ ќе биде и во следните денови, и тоа особено во петок и за време на викендот. Локална појава на град можна е и денес доцна попладне и навечер.

Температурите остануваат МНОГУ ВИСОКИ и на многу места ќе надминат 30 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да надминат дури и 35 степени.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki