Во следните часови кај нас, како и наредните денови се очекува развој на нестабилност – МОЖНА Е ПОЈАВА НА ГРАД

Денес додецна попладнево како и во вечерните часови, особено во северните предели како и Долж Повардарието се очекува локален развој на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер  и услови за локална појава на град. Улсови за нестабилност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот ќе има и во Скопскиот регион.

И во следните денови, особено во попладневните  и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороеон дожд, грмежи, засилен ветер  и услови за локална појава на град како и појава на електрични празнења. Температурите и покрај тоа што ќе бидат во мало опаѓање, сепак и понатаму ќе остане релативно топло.

Следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски ТУКА