ВИСТИНСКОТО СЕПТЕМВРИСКО ЛЕТО ПРОДОЛЖИ ВО МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ

Вистинското септемвриско лето и понатаму продолжи во нашата држава и услови стабилно, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност.

Температурите на повеќе места овие денови се искачија до околу 3о степени, додека во најтоплите предели истите и го надминаат 30тиот степен. Ваквото време предизвика и значителна суша во нашата држава и тоа поради долгиот период без врнежи.

Во продолжение погледнете ги измерените температури во текот на овие денови низ нашата држава:

Овие температури кои ги гледате се натпросечно високи, односно се повисоки од нормалните.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука