АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: РЕЛАТИВНО СУШНОТО ВРЕМЕ ПРОДОЛЖУВА!

објавено на:

15 Ное 2021

од:

сподели:

Под влијание на висок воздушен притисок (Антициклон), во текот на следните денови времето кај нас ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди.

Повремено ќе има и позначителна облачност, а ќе има услови и за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Наутро ќе биде релативно студено, и минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -3 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 11 до 17 степени.

Во Скопскиот регион во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Повремено ќе има и позначителна облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 13 и 15 степени.

Напомена: Температурите кој се очекуваат во текот на следниот период, ќе бидат околу, или малку над просекот за овој дел од годината.

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука
  • Одсега па натаму можете да ме следете и на инстаграм @slavchopoposki

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.