АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА – ПРЕКРАСНО СОНЧЕВО ВРЕМЕ И НАДПРОСЕЧНО ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ НА ВОЗДУХОТ

објавено на:

06 Ное 2020

од:

сподели:

Денес времето во државава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец кој Долж Повардарието повремено ќе засилува. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 19 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец, максималната температура ќе се искачи до околу 17 степени.

Потоа и во следните денови времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла, додека температурите нема многу да се менуваат и ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 19 степени.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

 

За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.За нови или обновени метео информации, следи ме на социјалните медиуми.