ЗАПОЧНА СНЕГОТ ВО МАКЕДОНИЈА – ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ ВЕЕ ВЕЧЕРВА И СО КОЈ ИНТЕНЗИТЕТ, НО И ДО КОГА ЌЕ ГО ИМА!

Краткотрајното заладување на времето кое пристигна во Македонија, веќе вечерва условува врнежи од снег на Скијачкиот центар Попова Шапка. Еве како изгледа Попова Шапка вечерва:

Моменталната температура на Попова Шапка во моментов изнесува -3 степени.

Снегот во овој Скијачки центар, како и на другите планини низ западна Македонија ќе продолжи да паѓа и во текот на претстојната ноќ. Веќе од утре снежната граница ќе биде на се поголема надморска височина и тоа поради НАГЛОТО и ГОЛЕМО затоплување на времето кое ќе пристигне од четврток и тоа поради изразеното јужно и југозападно воздушно струење. Се очекуваат температури дури и до околу 20 степени.

 

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!
  • Можете да ме следете и на инстаграм slavchopoposki!