Следните денови – ВИСТИНСКО СЕПТЕМВРИСКО ЛЕТО

И во текот на следните денови, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ.

Времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од северен правец.

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 34 степени.

Почитувани граѓани: Уживајте и во следните денови во вистинското септемвриско лето кое не очекува, искористете го истото за плажирање на некои од нашите туристички места.

За нови, детални, по потреба и обновени метео информации следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука