Последни Статии

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: ОД НЕДЕЛА ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЗА 6 ДО 7 СТЕПЕНИ И СЕВЕРЕН ВЕТЕР

Продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време, повремено со мала локална облачност. До сабота температурите на воздухот ќе бидат над просекот за овој дел од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 22 степени. Во сабота ќе започне да дува умерен, повремено засилен ветер од северен …

Повеќе

ДО КРАЈОТ НА ОВАА НЕДЕЛА СТАБИЛНО И СУВО – ОД НЕДЕЛА ПРОДОР НА ПОСТУДЕН ВОЗДУХ ОД СЕВЕР

До самиот крај на оваа недела под влијание на стабилна и сува воздушна маса, времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Денес како и за време на викендот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој Долж Повардарието повремено ќе биде и засилен по интензитет. …

Повеќе

ВИСТИНСКАТА ПРОЛЕТ ПРОДОЛЖУВА – НО ОД САХАРА СЕ ОЧЕКУВА ТРАНСПОРТ НА ПРАШИНА И ПЕСОК ВО АТМОСФЕРАТА

И понатаму продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со натпросечно високи температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен. Повремено ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој особено Долж Повардарието повремено ќе засилува. Во Скопје и околината денес, како …

Повеќе

НАЈНОВИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ: УЖИВАЈТЕ ВО СОНЦЕТО И РАНО ПРОЛЕТНОТО ВРЕМЕ

Во текот на денешниот ден времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 16 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и претежно тивко. Максималната температура ќе …

Повеќе